Follow Panathinaikos A.C.

Τελευταία Νέα

Στην Εθνική Παίδων ο Ανδρεόπουλος!

Αναχώρησε σήμερα το πρωί της Μ. Πέμπτης για την Τσεχία ο ακραίος του Παναθηναϊκού Α.Ο., Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος, που συμπεριλήφθηκε στη 12αδα της Εθνικής Παίδων για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα!

 

Με την τελευταία προπόνηση στο κλειστό του Μίλωνα (4/4) ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων για την παρουσία της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα φιλοξενηθεί στην Τσεχία και στην Σλοβακία (7-15/4). Ο ομοσπονδιακός προπονητής Στέφανος Νανάς και ο βοηθός του Νικόλαος Μούχλιας ανακοίνωσαν στην Κάρυστο τους 12 αθλητές και σήμερα το πρωί της Μ. Πέμπτης μπήκαν στο αεροπλάνο με τελικό προορισμό την πόλη Ζλιν της Τσεχίας.

 

Αναλυτικά:

 

Ακραίοι: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.), Σπύρος Χανδρινός (Καλαμάτα 80), Απόστολος Στράτος (Ολυμπιακός)
Πασαδόροι: Παναγιώτης Μποζίδης (ΑΟ Ορεστιάδας), Χρήστος Γιαμακίδης (Ελπίδα Αμπελοκήπων)
Κεντρικοί: Θοδωρής Δορδοκίδης (AE Λάρισας), Αθανάσιος Κεσεσίδης (Εθνικός Αλεξ.), Κωνσταντίνος Κουτσόγιαννος (Πιερικός).
Διαγώνιοι: Δημήτρης Μούχλιας (Έβρος Σουφλίου), Σπύρος Χάκκας (ΑΟΝΣ Μίλων)
Λίμπερο: Αριστείδης Χανδρινός (Καλαμάτα 80), Αναστάσιος Σωνάκης (ΑΕΚ)

 

Αντίπαλοι της Εθνικής στον Α' όμιλο είναι η Τσεχία, η Λευκορωσία, η Τουρκία, η Βουλγαρία και η Γερμανία. Στον Β' όμιλο που θα διεξαχθεί στη πόλη Kούτσοβ της Σλοβακίας, εκτός από την οικοδέσποινα χώρα, βρίσκονται οι Ρωσία, Ιταλία, Βέλγιο, Γαλλία και Ουκρανία. Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα παίξουν στα ημιτελικά, ενώ ο τρίτος και ο τέταρτος για τις θέσεις 5-8. 

 

Την αποστολή της Εθνικής αποτελούν ο ταμίας της Ομοσπονδίας Τάκης Καβαλιεράκης, ο Ομοσπονδιακός προπονητής Στέφανος Νανάς, οι βοηθοί του Νίκος Μούχλιας, Παναγιώτης Σδραυκάκης, ο στατιστικολόγος Δημοσθένης Τούμπος, ο φυσιοθεραπευτής Γεώργιος Κουφός και ο απεσταλμένος του ΠΣΑΤ Παναγιώτης Χαραλάμπους.

 

Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής:

 

1η αγωνιστική - 7 Απριλίου
16.00: Λευκορωσία - Τουρκία
18.30: Τσεχία - Ελλάδα
21.00: Βουλγαρία - Γερμανία

 

2η αγωνιστική - 8 Απριλίου
16.00: Ελλάδα - Τουρκία
18.30: Τσεχία - Βουλγαρία
21.00: Γερμανία - Λευκορωσία

 

3η αγωνιστική - 9 Απριλίου
16.00: Βουλγαρία - Ελλάδα
18.30: Λευκορωσία - Τσεχία
21.00: Τουρκία - Γερμανία

 

4η αγωνιστική - 11 Απριλίου
16.00: Βουλγαρία - Λευκορωσία
18.30: Τσεχία - Τουρκία
21.00: Ελλάδα - Γερμανία

 

5η αγωνιστική - 12 Απριλίου
16.00: Τουρκία - Βουλγαρία
18.30: Λευκορωσία - Ελλάδα
21.00: Γερμανία - Τσεχία