Follow Panathinaikos A.C.

Τελευταία Νέα

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της τοξοβολίας στη Λεωφόρο!

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας ανοιχτού χώρου Α΄Κατηγορίας ανδρών-γυναικών, ολυμπιακού και σύνθετου τόξου, θα πραγματοποιηθεί  για πρώτη φορά μετά το 1983, στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαϊδης» αυτό το Σαββατοκύριακο (5-6 Οκτωβρίου).

 

Η συγκεκριμένη διοργάνωση έχει ενθουσιάσει τους φιλάθλους και η είσοδος του θα γίνεται από την θύρα 10 (είσοδος ελεύθερη) ενώ το μήνυμα των αγώνων είναι η προσπάθεια μείωσης της χρήσης πλαστικού και η Ελληνική Ομοσπονδία Τοξοβολίας ζητά από τους αθλητές να έχουν μαζί τους σκεύη για νερό, καθώς στον αγωνιστικό χώρο θα υπάρχουν ψύκτες και όχι πλαστικά μπουκάλια.

 

Οι τελικοί του Πρωταθλήματος θα γίνουν την Κυριακή λίγο μετά τις 12 το μεσημέρι, όπου και θα κριθούν οι καλύτεροι τοξότες της Ελλάδας.

 

Χορηγοί του Ορωταθλήματος Α’ Κατηγορίας είναι οι LUX και τα καταστήματα του Κυριάκου Κροαζιέ και “N. Παπαδάκης”.

 

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου

16:30 – 19:00 Επίσημη Προπόνηση & Έλεγχος Εξοπλισμού

 

Σάββατο, 5 Οκτωβρίου

ΚΑΤΑΤΑΞΗ: AB/CD

08:00 – 08:30 (30’) Έλεγχος εξοπλισμού για όσους δεν έχουν περάσει την Παρασκευή

08:30 – 09:15 (45’) Δοκιμαστικές Βολές

09:15 – 10:45 (90’) Α ύρος (AB/CD)

10:45 – 11:00 (15’) Διάλειμμα

11:00 – 12:30 (90’) Β ύρος (AB/CD)

12:30 – 13:30 (60’) Διάλειμμα

 

ΑΤΟΜΙΚΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΓΥΡΟΙ

13:30 – 13:50 (20’) Δοκιμαστικές βολές 1/24 ΟΛ/Α, ΣΥΝ/Α (AB)

13:50 – 14:30 (40’) 1/24 ΟΛ/Α, ΣΥΝ/Α (AB)

 

ΟΜΑΔΙΚΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΓΥΡΟΙ

14:40 – 15:00 (20’) Δοκιμαστικές βολές 1/8 ΟΛ/Α

15:00 – 15:30 (30’) 1/8 ΟΛ/Α, ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΕΣ ΒΟΛΕΣ 1/4 ΣΥΝ/Α

15:30 – 16:00 (30’) 1/4 ΟΛ/Α, ΣΥΝ/Α

16:00 – 16:30 (30’) 1/2 OΛ/Α, ΣΥΝ/Α

 

ΜΙΚΤΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΓΥΡΟΙ

16:40 – 17:00 (20’) Δοκιμαστικές βολές 1/4 ΟΛ/Α- , ΣΥΝ/Α-

17:00 – 17:30 (30’) 1/4 ΟΛ/Α- , ΣΥΝ/Α-

17:30 – 18:00 (30’) 1/2 ΟΛ/Α- , ΣΥΝ/Α

3η ΜΕΡΑ – Κυριακή, 6 Οκτωβρίου

 

ΑΤΟΜΙΚΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΓΥΡΟΙ

08:30 – 09:00 (30’) Δοκιμαστικές βολές 1/16 ΟΛ/Α, ΣΥΝ/Α (AB/CD)

09:00 – 10:00 (60’) 1/16 ΟΛ/Α, ΣΥΝ/Α, ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΕΣ ΒΟΛΕΣ 1/8 ΟΛ/ , ΣΥΝ/ (AB/CD)

10:00 – 10:40 (40’) 1/8 ΟΛ/Α, ΟΛ/ , ΣΥΝ/Α, ΣΥΝ/ (AB)

10:40 – 11:20 (40’) ¼ ΟΛ/Α, ΟΛ/ , ΣΥΝ/Α, ΣΥΝ/ (AB)

11:20 – 12:00 (40’) ½ ΟΛ/Α, ΟΛ/ , ΣΥΝ/Α, ΣΥΝ/ (AB)

 

ΤΕΛΙΚΟΙ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ

12:45 – 13:05 (20’) Μικρός τελικός μικτού ομαδικού

13:05 – 13:25 (20’) Μεγάλος τελικός μικτού ομαδικού

13:25 – 13:45 (20’) Μικρός τελικός ομαδικού ανδρών

13:45 – 14:05 (20’) Μεγάλος τελικός ομαδικού ανδρών

14:05 – 14:20 (15’) Μικρός τελικός ατομικού γυναικών

14:20 – 14:35 (15’) Μεγάλος τελικός ατομικού γυναικών

14:35 – 14:50 (15’) Μικρός τελικός ατομικού ανδρών

14:50 – 15:05 (15’) Μεγάλος τελικός ατομικού ανδρών

 

ΤΕΛΙΚΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ

15:15 – 15:35 (20’) Μικρός τελικός μικτού ομαδικού

15:35 – 15:55 (20’) Μεγάλος τελικός μικτού ομαδικού

15:55 – 16:15 (20’) Μικρός τελικός ομαδικού ανδρών

16:15 – 16:35 (20’) Μεγάλος τελικός ομαδικού ανδρών

16:35 – 16:50 (15’) Μικρός τελικός ατομικού γυναικών

16:50 – 17:05 (15’) Μεγάλος τελικός ατομικού γυναικών

17:05 – 17:20 (15’) Μικρός τελικός ατομικού ανδρών

17:20 – 17:35 (15’) Μεγάλος τελικός ατομικού ανδρών

17:50 Απονομές & κλήρωση