Follow Panathinaikos A.C.

Δελτία Τύπου

Το πρόγραμμα του Συλλόγου το Σαββατοκύριακο

 

Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος δίνει πολλές μάχες  εντός και εκτός Αττικής σε όλα τα αθλήματα το Σαββατοκύριακο (8-9 Δεκεμβρίου) και οι φίλαθλοι του αναμένεται να δώσουν δυναμικό παρών.

 

 Σάββατο 8 Δεκεμβρίου

09:30 ΟΑΚΑ Κύπελλο ξίφους ασκήσεων   και ο ΠΑΟ συμμετέχει με τους:  U17: Μαρίνα Πεδιαδιτάκη, Θεοδώρα Αντωνίου, Χριστίνα Κάζαγλη, Χαριτίνη Κούρκουλου, Αριάδνη Λάγιου, Κωνσταντίνα Σαϊτάνη, Αναστάσιος Σπανός U13: Δημήτρης Ζαφειρόπουλος, Μαρία Γκιοκέζα, Ρωμυλίνα Κάζαγλη, Γαβριέλα Κοκκώση U10 : Μυρσίνη Παυλοπούλου, Χριστίνα Χανδρή

11:00  κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΓΣ Περιστερίου Κορασίδες 2 μπάσκετ 10η αγωνιστική ΕΣΚΑ 

11:00 Πινγκ πονγκ Α1 ανδρών ΣΕΦ Παναθηναϊκός-Ταταύλα 

13:15 Γέρακας , ΠΑΣ Γέρακας-Παναθηναϊκός Κ12 ποδόσφαιρο σάλας

14:00 πινγκ πονγκ Α1 ανδρών  Παναθηναϊκός-Φιλία Ορεστιάδας

14:15 Γέρακας, Ηλιούπολη-Παναθηναϊκός προμίνι πόλο τουρνουά

16:00 Ηράκλειο ΟΦΗ-Παναθηναϊκός Α2 πόλο ανδρών

16:45 Ν.Κηφισιά Παναθηναϊκός-Πρωτέας ποδόσφαιρο σάλας Κ18

17:00 κλ.Υμηττού Αμύντας-Παναθηναϊκός 10η αγωνιστική ΕΣΚΑ κορασίδες μπάσκετ 

17:00 Πάτρα, πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας με τη συμμετοχή του ΠΑΟ

17:00 Κυψέλη Volleyleague Παναθηναϊκός-Φοίνικας Σύρου 9η αγωνιστική

19:00  Πολιτεία Σχολή Μωραίτη-Παναθηναϊκός 10η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ βόλεϊ Παίδες

20:00  κλ. Χολαργού Παναθηναϊκός - ΑΕΚ  8η αγωνιστική βόλεϊ γυναικών Pre League 

*Γκραν πρι Χριστουγέννων κολύμβησης με τη συμμετοχή των : Γιώργου Σπανουδάκη (50μ. πρόσθιο, 100μ. μικτή ατομική, 200μ. μικτή ατομική), Αικατερίνης Θωμαδάκη (50μ.πρόσθιο, 100μ. πρόσθιο, 200μ. πρόσθιο), Αικατερίνης Τσιβελεκίδη (100μ. πρόσθιο, 50μ. πρόσθιο), Ορφέα Αριανούτσου (50μ. ύπτιο, 100μ. ύπτιο, 100μ.μικτή ατομική, 200μ. ύπτιο)

 *Ελευσίνα , σκοποβολή αγώνας Α Κατηγορίας αεροβόλων και ο ΠΑΟ θα έχει  15 συμμετοχές

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

 09:30 ΟΑΚΑ Κύπελλο ξίφους ασκήσεων   και ο ΠΑΟ συμμετέχει με τους:  U17: Μαρίνα Πεδιαδιτάκη, Θεοδώρα Αντωνίου, Χριστίνα Κάζαγλη, Χαριτίνη Κούρκουλου, Αριάδνη Λάγιου, Κωνσταντίνα Σαϊτάνη, Αναστάσιος Σπανός U13: Δημήτρης Ζαφειρόπουλος, Μαρία Γκιοκέζα, Ρωμυλίνα Κάζαγλη, Γαβριέλα Κοκκώση U10 : Μυρσίνη Παυλοπούλου, Χριστίνα Χανδρή

 

10:00 πινγκ πονγκ ανδρών Α1 ΑΟ Πεύκης-Παναθηναϊκός ΣΕΦ

10:15 ΑΚ Γουδή ΑΕ Αμπελοκήπων-Παναθηναϊκός βόλεϊ έφηβοι 10η αγωνιστική 

11:30 Ψυχικό, αγώνας ορεινή ποδηλασίας και cyclocross και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Μάνος Πρεβόλης, Νικηφόρος Κουρής και Στέφανος Μιχάλης

11:45 Χαϊδάρι, Παναθηναϊκός-ΓΣ Περιστερίου τουρνουά πόλο Μίνι Παίδες

12:00 Πάτρα, πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας  με τη συμμετοχή του ΠΑΟ

14:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Τερψιθέα μπάσκετ Α2 γυναικών 7η αγωνιστική

15:00 Γέρακας, ΑΕΚ-Παναθηναϊκός ποδόσφαιρο σάλας Κ16

15:00 Νέο κλειστό Μεταμόρφωσης ΑΟ Δεξαμενής-Παναθηναίκός Κορασίδες 2 βόλεϊ 10η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ

17:30 Παναθηναϊκός-Μινώταυρος  ποδόσφαιρο σάλας άνδρες 13η αγωνιστική

20:30 Σχολ. συγκρότημα Ν.Φιλαδέλφειας ΑΕΚ-Παναθηναϊκός βόλεϊ νεάνιδες

 *Γκραν πρι Χριστουγέννων κολύμβησης με τη συμμετοχή των : Γιώργου Σπανουδάκη (50μ. πρόσθιο, 100μ. μικτή ατομική, 200μ. μικτή ατομική), Αικατερίνης Θωμαδάκη (50μ.πρόσθιο, 100μ. πρόσθιο, 200μ. πρόσθιο), Αικατερίνης Τσιβελεκίδη (100μ. πρόσθιο, 50μ. πρόσθιο), Ορφέα Αριανούτσου (50μ. ύπτιο, 100μ. ύπτιο, 100μ.μικτή ατομική, 200μ. ύπτιο)

 *Ελευσίνα αγώνας σκοποβολής αεροβόλων όπλων και ο ΠΑΟ θα έχει 15 συμμετοχές